Isegi Indias, kus riiklikud ametikohad on üldiselt eluaegsed, on erandeid. Haldus- ja arhitektuuri osakonna insener vallandati oma ametikohalt, kuna viimati ilmus ta tööle detsembris aastal 1990, vahendab CNBC.
- India bürokraadid Foto: Reuters
“Ta püüdis oma vallandamist peatada ning püüdis igati tõestada, et ta tegi tegelikult sellel ajal tööd,” sõnas valitsus oma teadaandes.
Isegi peale süüdistust “tahtliku töölt puudumise” eest aastal 1992, kulus tema vallandamiseks veel 22 aastat.
India tööseadused, mis Maailmapanga sõnul on ühed karmimad maailmas, muudavad töötajate vallandamise peaaegu võimatuks, võimaldades seda üldiselt vaid kriminaalkaristuse tõttu.
Hiljuti muudeti riigis seadust, mille kohaselt on inimeste palkamine ja vallandamine nüüdsest lihtsam. Liigutust toetavad ettevõtete juhid, kuid sellele seisavad vastu tööliste ühingud.India peaminister Narendra Modi on asunud ohjeldamatut puudumist piirama sellega, et New Delhi bürokraadid peavad nüüdsest tööl ennast sisse registreerima, kasutades sõrmejälje skännerit.
Seotud lood
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.